BIB# Last First City State AGE Div. Sex GS 1st GS 2nd GS Best GS pl
          12/31/2004            
FEMALE Particpants                   
                       
80 Harty Bernadette Cheshire CT 78 75-79 F 31.59 30.69 30.69 Gold
                       
90 Langer Brigitte Wayland MA 74 70-74 F 22.61 23.67 22.61 Gold
                       
4 Appell Gail Avon CT 65 65-69 F 19.60 20.11 19.60 Gold
138 Sweeney Carol Rocky Hil CT 67 65-69 F 20.20 20.43 20.20 Silver 
145 Youngs Joan Tolland CT 67 65-69 F 24.69 DNF 24.69 Bronze
                       
46 Brunt Eileen New Hartford CT 62 60-64 M 21.50 21.65 21.50 Gold
                       
31 Brissette Joanne West Hartford CT 57 55-59 F 20.34 20.7 20.34 Gold
357 Beatty Lucinda Chesire CT 57 55-59 F 21.67 21.85 21.67 Silver
135 Suto Jane Hamden CT 56 55-59 F 27.10 26.27 26.27 Bronze
                       
81 Hertensten Ellen Norwalk CT 51 50-54 F 24.58 DNF 24.58 Gold
                       
                       
BIB# Last First City State AGE Div. Sex GS 1st GS 2nd GS Best GS pl
          12/31/2004            
MALE Participants                   
                       
63 Dexter Rob West Hartford CT 54 50-54 M 17.48 17.12 17.12 Gold
87 Kimmerle Ken New Hartford CT 51 50-54 M 18.67 19.29 19.29 Silver
70 Fredlund Terry Thomaston CT 50 50-54 M 21.60 20.22 20.22 Bronze
104 Mackenstein Harry Waterbury CT 51 50-54 M 22.04 21.18 21.18  
355 Sessions David New Hartford CT 54 50-54 M 21.60 21.19 21.19  
                       
131 Moore Pat Newington CT 58 55-59 M 18.53 18.06 18.06 Gold
137 Suto Dennis Hamden CT 56 55-59 M 20.07 20.42 20.07 Silver
35 Brissette Lewis West Hartford CT 59 55-59 M 20.08 20.34 20.08 Bronze
147 Zizzamia Francis East Hartford CT 56 55-59 M 20.61 20.51 20.51  
67 Franta Dennis Torrington CT 55 55-59 M 23.10 23.24 23.10  
                       
108 Meinzer Richard Glastonbury CT 61 60-64 M 19.43 19.97 19.43 Gold
127 Montlick James Trumbull CT 64 60-64 M 20.10 19.53 19.53 Silver
59 Costello Fred Montpelier VT 61 60-64 M 22.08 22.46 22.08 Bronze
                       
77 Goodrich Wayne Ledyard CT 65 65-69 M 19.15 19.75 19.15 Gold
60 Culla James Valley Cottage NY 65 65-69 M 19.32 19.46 19.32 Silver
358 Kelly Patrick Stratford CT 65 65-69 M 20.72 21.08 20.72 Bronze
133 Schmeizl George Guilford CT 66 65-69 M 21.48 21.38 21.38  
354 Nelson David Guilford CT 67 65-69 M 21.56 22.32 21.56  
29 Braunt Jack Trumbull CT 67 65-69 M 21.85 21.92 21.85  
107 Marquez Mark Shelton CT 69 65-69 M 22.17 21.96 21.96  
141 Volovski Paul Canton CT 65 65-69 M 22.69 22.94 22.69  
92 Lawlor Bob Guilford CT 66 65-69 M 24.17 DNF 24.17  
93 LeVasseur Jerry Madison CT 67 65-69 M 43.08 43.07 43.07  
                       
122 Menzel Gerhart Simsbury CT 74 70-74 M 19.32 19.53 19.32 Gold
40 Bruemmer August Ellington CT 70 70-74 M 19.43 19.61 19.43 Silver
78 Graziano Carlo Simsbury CT 7. 70-74 M 20.18 19.78 19.78 Bronze
88 Kurtzke Edward Torrington CT 73 70-74 M 28.62 27.03 27.03  
                       
66 Folia Carl Avon CT 78 75-79 M 21.41 21.07 21.07 Gold
12 Bounds Robert Avon CT 76 75-79 M 22.68 22.52 22.52 Silver
91 Langer Horst Wayland MA 77 75-79 M 22.57 22.62 22.57 Bronze
71 French Russell Cheshire CT 77 75-79 M 24.12 23.71 23.71  
73 Galagher Charles East Haven CT 79 75-79 M 26.38 26.26 26.26  
                       
47 Carey Joseph Weatogue CT 80 80-84 M 23.99 24.65 23.99 Gold
                       
2 Aller Rodney Lakeville CT 87 85-89 M 20.93 20.54 20.54 Gold
82 Humphrey Harold Harwinton CT 87 85-89 M 24.70 24.19 24.19 Silver