Event 1  Women 60-64 50 Yard Backstroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Onton, Ann                          60   Unattached                          17.65

      2   Dobie, Nancy                       60   Unattached                          21.66

 

Event 1  Women 70-74 50 Yard Backstroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Stoll, Constance                    70   Unattached                          13.44

 

Event 1  Men 55-59 50 Yard Backstroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Cahill, Bob                            55   Unattached                          36.88

 

Event 1  Men 60-64 50 Yard Backstroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Walker, Mac                         60   Unattached                          38.14

      2   Fitzgerald, Tom                    60   Unattached                          52.56

      3   O'Donnell, Dan                     60   Unattached                          54.93

 

Event 1  Men 80-84 50 Yard Backstroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Simon, Theodor                    80   Unattached                          23.90

      2   Ouchakof, Vladimir              80   Unattached                       1:07.60

 

Event 2  Men 55-59 100 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Gould, Al                              55   Unattached                       1:37.15

                    44.70            52.45

 

Event 2  Men 60-64 100 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Berghaus, Peter                     60   Unattached                       1:31.75

                    43.34            48.41

      2   Hartman, Robert                   60   Unattached                       1:36.38

                    44.92            51.46

 

Event 2  Men 70-74 100 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Curtis, Edward                     70   Unattached                       1:42.19

                    46.54            55.65

 

Event 2  Men 80-84 100 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Simon, Theodor                    80   Unattached                       2:28.46

                 1:10.72         1:17.74

 

Event 2  Men 90-94 100 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Bartlett, Harry                      90   Unattached                       2:27.17

                 1:10.76         1:16.41

 

Event 3  Men 80-84 200 Yard Butterfly

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Charles, Jay                          80   Unattached                       7:01.49

                 1:36.26         1:48.30         1:51.72         1:45.21

 

Event 4  Women 60-64 50 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Onton, Ann                          60   Unattached                          39.02

 

Event 4  Women 70-74 50 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Stoll, Constance                    70   Unattached                          51.09

 

Event 4  Men 55-59 50 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Crispino, Joseph                  55   Unattached                          34.32

      2   Gould, Al                              55   Unattached                          34.82

 

Event 4  Men 60-64 50 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Walker, Mac                         60   Unattached                          32.32

      2   O'Donnell, Dan                     60   Unattached                          52.92

 

Event 4  Men 70-74 50 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Curtis, Edward                     70   Unattached                          35.17

 

Event 4  Men 75-79 50 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Covey, Joseph                      75   Unattached                          40.32

 

Event 4  Men 90-94 50 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Bartlett, Harry                      90   Unattached                          52.72

 

Event 5  Men 60-64 200 Yard IM

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Hartman, Robert                   60   Unattached                       3:21.20

                    44.42            52.57            59.71            44.50

      2   Berghaus, Peter                     60   Unattached                       3:21.84

                    45.63            55.70            53.91            46.60

      3   Fitzgerald, Tom                    60   Unattached                       4:10.90

                    55.22         1:06.77         1:13.06            55.85

 

Event 5  Men 80-84 200 Yard IM

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Charles, Jay                          80   Unattached                       5:50.78

                 1:25.20         3:15.29         1:10.29

      2   Ouchakof, Vladimir              80   Unattached                       6:00.96

                 1:46.46         1:25.42         1:33.38         1:15.70

 

Event 6  Women 60-64 500 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Onton, Ann                          60   Unattached                       8:55.68

                    43.19            51.59            54.08            55.23

                    55.43            56.09            56.60            56.47

                    55.62            51.38

      2   Dobie, Nancy                       60   Unattached                     11:28.10

                 1:02.48         1:07.47         1:08.30         1:10.00

                 1:11.75         1:10.50         1:11.50         1:10.93

                 1:10.05         1:05.12

 

Event 6  Men 55-59 500 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Gould, Al                              55   Unattached                       8:37.37

                    44.31            50.28            53.78            54.37

                    52.61            53.07            53.86            52.74

                    53.74            48.61

 

Event 6  Men 60-64 500 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Walker, Mac                         60   Unattached                       7:31.76

                    41.03            41.85            44.08            45.30

                    45.83            46.15            46.89            46.30

                    47.93            46.40

 

Event 6  Men 75-79 500 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Covey, Joseph                      75   Unattached                       9:51.58

                    48.40            57.88         1:00.20         1:00.84

                 1:01.97         1:01.55         1:03.19            59.67

                    59.75            58.13

 

Event 7  Women 60-64 200 Yard Backstroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Dobie, Nancy                       60   Unattached                       5:00.54

                 2:30.20         2:30.34         1:10.03

 

Event 7  Men 60-64 200 Yard Backstroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Walker, Mac                         60   Unattached                       2:58.38

                    43.06            43.87            46.07            45.38

      2   Berghaus, Peter                     60   Unattached                       3:23.98

                    50.57            50.12            53.99            49.30

      3   Hartman, Robert                   60   Unattached                       3:28.00

                    48.81            52.17            54.96            52.06

      4   O'Donnell, Dan                     60   Unattached                       5:01.06

                    59.95         1:23.74         1:24.12         1:13.25

 

Event 7  Men 80-84 200 Yard Backstroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Ouchakof, Vladimir              80   Unattached                       5:33.38

                 1:15.17         1:27.74         1:24.70         1:25.77

      2   Charles, Jay                          80   Unattached                       5:41.17

                 1:21.47         1:28.12         1:28.42         1:23.16

 

Event 8  Men 55-59 50 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Gould, Al                              55   Unattached                          42.68

      2   Crispino, Joseph                  55   Unattached                          45.52

 

Event 8  Men 70-74 50 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Curtis, Edward                     70   Unattached                          44.18

 

Event 8  Men 80-84 50 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Simon, Theodor                    80   Unattached                       1:04.75

 

Event 8  Men 90-94 50 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Bartlett, Harry                      90   Unattached                       1:04.13

 

Event 9  Men 55-59 100 Yard Butterfly

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Cahill, Bob                            55   Unattached                       1:14.92

                    34.57            40.35

 

Event 9  Men 80-84 100 Yard Butterfly

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Charles, Jay                          80   Unattached                       3:08.43

                 1:27.24         1:41.19

      2   Ouchakof, Vladimir              80   Unattached                       3:57.08

                 1:46.81         2:10.27

 

Event 10  Women 60-64 200 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Onton, Ann                          60   Unattached                       3:17.41

                    59.60         1:04.93         1:06.52              6.36

      2   Dobie, Nancy                       60   Unattached                       4:16.00

                    42.52            50.62            53.58         1:49.28

 

Event 10  Men 55-59 200 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Crispino, Joseph                  55   Unattached                       2:54.35

                    40.06            44.30            44.70            45.29

      2   Gould, Al                              55   Unattached                       3:07.45

                    41.31            47.22            50.90            48.02

 

Event 10  Men 60-64 200 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Fitzgerald, Tom                    60   Unattached                       3:33.76

                    45.82            53.34            55.97            58.63

 

Event 10  Men 70-74 200 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Curtis, Edward                     70   Unattached                       3:08.51

                    40.54            47.42            51.40            49.15

 

Event 10  Men 75-79 200 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Covey, Joseph                      75   Unattached                       3:38.37

                    47.35            55.48         1:02.19            53.35

 

Event 10  Men 90-94 200 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Bartlett, Harry                      90   Unattached                       4:28.34

                    58.92         1:11.59         1:11.62         1:06.21

 

Event 11  Women 60-64 100 Yard IM

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Onton, Ann                          60   Unattached                       1:45.67

                    49.51            56.16

 

Event 11  Men 60-64 100 Yard IM

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Walker, Mac                         60   Unattached                       1:24.15

                    37.39            46.76

      2   Berghaus, Peter                     60   Unattached                       1:27.27

                    42.21            45.06

      3   Hartman, Robert                   60   Unattached                       1:32.72

                    43.50            49.22

 

Event 11  Men 80-84 100 Yard IM

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Simon, Theodor                    80   Unattached                       2:22.32

                 1:08.64         1:13.68

(Event 11  Men 80-84 100 Yard IM)

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      2   Charles, Jay                          80   Unattached                       2:32.01

                 1:13.59         1:18.42

      3   Ouchakof, Vladimir              80   Unattached                       2:47.15

                 1:24.39         1:22.76

 

Event 12  Women 60-64 100 Yard Backstroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Dobie, Nancy                       60   Unattached                       2:18.04

                 1:09.40         1:08.64

 

Event 12  Men 55-59 100 Yard Backstroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Cahill, Bob                            55   Unattached                       1:22.14

                    40.34            41.80

 

Event 12  Men 60-64 100 Yard Backstroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Fitzgerald, Tom                    60   Unattached                       2:01.36

                    59.92         1:01.44

      2   O'Donnell, Dan                     60   Unattached                       2:20.78

                 1:02.65         1:18.13

 

Event 13  Men 60-64 200 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Berghaus, Peter                     60   Unattached                       3:30.78

                    49.57            54.14            55.38            51.69

      2   Hartman, Robert                   60   Unattached                       3:47.00

                    50.87            58.28            59.37            58.48

 

Event 13  Men 80-84 200 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Charles, Jay                          80   Unattached                       7:02.75

                 1:38.48         1:53.27         1:48.95         1:42.05

 

Event 13  Men 90-94 200 Yard Breaststroke

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Bartlett, Harry                      90   Unattached                       6:01.46

                 1:27.39         1:34.18         1:32.50         1:27.39

 

Event 14  Men 55-59 50 Yard Butterfly

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Cahill, Bob                            55   Unattached                          33.35

 

Event 14  Men 60-64 50 Yard Butterfly

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   O'Donnell, Dan                     60   Unattached                       2:21.15

 

Event 14  Men 80-84 50 Yard Butterfly

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Simon, Theodor                    80   Unattached                       1:16.49

      2   Ouchakof, Vladimir              80   Unattached                       1:42.86

 

Event 15  Women 60-64 100 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Onton, Ann                          60   Unattached                       1:28.62

                    40.27            48.35

      2   Dobie, Nancy                       60   Unattached                       1:59.45

                    56.76         1:02.69

 

Event 15  Men 55-59 100 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Crispino, Joseph                  55   Unattached                       1:18.20

                    36.50            41.70

      2   Gould, Al                              55   Unattached                       1:19.47

                    36.57            42.90

 

Event 15  Men 60-64 100 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Walker, Mac                         60   Unattached                       1:15.54

                    36.01            39.53

      2   Hartman, Robert                   60   Unattached                       1:23.26

                 1:23.26

      3   Berghaus, Peter                     60   Unattached                       1:24.08

                    40.13            43.95

 

Event 15  Men 70-74 100 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Curtis, Edward                     70   Unattached                       1:20.23

                    38.29            41.94

 

Event 15  Men 75-79 100 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Covey, Joseph                      75   Unattached                       1:37.39

                    45.13            52.26

 

Event 15  Men 90-94 100 Yard Freestyle

           Name                                 Age                                               Team          Finals Time

 

      1   Bartlett, Harry                      90   Unattached                       2:06.68

                 1:03.60         1:03.08